Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności 
 
Urząd Miejski w Sosnowcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://skm.sosnowiec.pl/


Data publikacji strony internetowej: 10.10.2022 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 10.10.2022 r.

Status pod względem zgodności z ustawą 

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 24.03.2021 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. 

Skróty klawiaturowe

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe 

  1. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Krzysztof Borowski  informatyk@um.sosnowiec.pl  Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu32 296 05 49. Tą samą drogą można także składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności.
  2. Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu oraz udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu. 
  3. Żądanie powinno zawierać:
    1. dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem,
    2. wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu, które mają być dostępne cyfrowo,
    3. wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem,
    4. wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.
  4. Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
  5. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie powiadamia się osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zostanie zapewniona dostępność cyfrowa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
  6. Odmawia się zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
  7. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, niezwłocznie powiadamia się osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej. 

Do zapewnienia alternatywnego sposobu dostępu do wskazanego elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej pkt 4-7 powyżej stosuje się odpowiednio. 

Postępowanie odwoławcze

  1. W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub wskazanego elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, zgodnie z art. 18 ust. 6 ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. 
  2. Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego. 

Do zapewnienia alternatywnego sposobu dostępu do wskazanego elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej przepisy pkt 1 i 2 powyżej stosuje się odpowiednio. 

W przypadku, odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. 

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Dostępność architektoniczna

Budynek Główny przy al. Zwycięstwa 20

Na terenie obiektu znajduje się 6 wydzielonych miejsc parkingowych dostosowanych do parkowania przez osoby niepełnosprawne, oznakowane znakiem pionowym D18a+T29 oraz jedno miejsce postojowe przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

  • 6 miejsc parkingowych od strony głównego wejścia do budynku (niepełnosprawni)
  • 1 miejsce dla rodzin z dziećmi od strony wejścia głównego do budynku.

Wstęp do budynku przy al. Zwycięstwa 20 możliwy jest przez pięć wejść (dwa wejścia od strony ul. Mościckiego i 3 wejścia od strony al. Zwycięstwa) Główne wejście do budynku znajduje się od strony zachodniej (parkingu) i jest ono wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Budynek przy al. Zwycięstwa 20 posiada częściowy dostęp dla osób niepełnosprawnych – komunikacja pionowa odbywa się za pomocą windy dostępnej z poziomu parteru strona lewa do III piętra. Brak dostępu dla osób niepełnosprawnych do pomieszczeń znajdujących się poniżej parteru, prawego skrzydła parteru oraz IV piętra (schody). W Budynku na I piętrze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek przy ul. 3 Maja 33

Na terenie obiektu znajdują się 3 wydzielone miejsca parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne, oznakowane znakiem pionowym D18a+T29.

  • 1 miejsce parkingowe dostępne od strony ul. 3 Maja 33.
  • 2 miejsca parkingowe dostępne od strony ul. Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego.

Wstęp do budynku przy ul. 3 Maja 33 dostępny jest od strony północnej (ul. 3 Maja - wejście główne). Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony południowej (parkingu wewnętrznego). W budynku komunikacja pionowa odbywa się za pomocą dostępnej windy umożliwiającej dostęp do wszystkich kondygnacji w budynku. W budynku na każdej kondygnacji znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek przy ul. Małachowskiego 3

Na terenie obiektu znajdują się 2 wydzielone miejsca parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne, oznakowane znakiem pionowym D18a+T29 oraz jedno miejsce postojowe przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

  • 1 miejsce parkingowe dostępne od strony południowej (niepełnosprawni).
  • 1 miejsce parkingowe dostępne przy ul. Małachowskiego 3 (niepełnosprawni).
  • 1 miejsce dla rodzin z dziećmi od strony południowej (parku).

Wstęp do budynku przy ul. Małachowskiego 3 dostępny jest od strony południowej (wejście główne) oraz północnej. Wejście od strony północnej wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych. W budynku komunikacja pionowa odbywa się za pomocą dwóch klatek schodowych. Budynek nie posiada windy. W budynku na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewniony jest jedynie na parterze budynku.

Budynek przy ul. Mościckiego 14

Na terenie obiektu znajdują się 2 wydzielone miejsca parkingowe dostosowane do parkowania przez osoby niepełnosprawne, oznakowane znakiem pionowym D18a+T29 oraz jedno miejsce postojowe przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

  • 2 miejsca parkingowe dostępne na parkingu wewnętrznym od strony zachodniej.
  • 1 miejsca dla rodzin z dziećmi od strony zachodniej (parkingu wewnętrznego).

Wstęp do budynku przy ul. Mościckiego 14 dostępny jest od strony wschodniej (wejście główne) oraz zachodniej.  Oba wejście wyposażone są w podjazd dla osób niepełnosprawnych. W budynku komunikacja pionowa odbywa się za pomocą windy dostępnej z poziomu parteru do IV piętra. Winda nie jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W budynku na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

ikona aplikacji Sosnowiecka Karta Miejska

Sosnowiecka Karta Miejska

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów